Mersin Kent Haber  -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

Üç ilçe ve bir beldede yarın sandık kurulacak

Mahalli İdareler Ara Seçimleri ile Yüksek Seçim Kurulu’nca (YSK) 31 Mart’taki seçimlerin iptaline karar verilen 3 ilçe ve bir belde belediye başkanlığı yenileme seçimleri yarın yapılacak.

Üç ilçe ve bir beldede yarın sandık kurulacak
202 views
01 Haziran 2019 - 13:59

YSK tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Artvin’in  Yusufeli, Denizli’nin Honaz, Kırıkkale’nin Keskin ilçeleri, Adıyaman’ın Besni  ilçesine bağlı Kesmetepe ve Suvarlı beldeleri, Aksaray’ın Gülağaç ilçesine bağlı  Demirci beldesinde seçimlerin yenilenmesine karar verilmişti.

YSK’nin seçimlerin yenilenmesine karar verdiği 7 seçim bölgesinden  4’ünde yarın sandığa gidilecek. Artvin’in Yusufeli, Denizli’nin Honaz ve  Kırıkkale’nin Keskin ilçeleri ile Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe  beldesinde yenileme seçimleri yarın yapılacak. Yüksek Seçim Kurulunun 27 Mart’ta aldığı Mahalli İdareler Ara  Seçimleri’nin 2 Haziran’da yapılması kararı gereği yeni kurulan köylerle mahalle  iken köy statüsüne dönüşen yerleşim birimlerinde ve herhangi bir nedenle  organları boşalan köy ve mahallelerde veya 31 Mart 2019 tarihinde seçimi  yapılamamış beldeler ile köy ve mahallelerde de yarın sandık kurulacak.

Yusufeli’de oy verme işlemi saat 07.00’de başlayacak ve saat 16.00’da  sona erecek. Seçmenlerin saat 08.00’den itibaren oy verebileceği Honaz, Keskin ve  Kesmetepe’de ise sandıklar saat 17.00’de kapanacak. YSK tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edildiği  İstanbul’da 23 Haziran’da yenileme seçimi yapılacak. Aksaray’ın Gülağaç ilçesine  bağlı Demirci beldesinde yenileme seçimi için vatandaşlar 21 Temmuz’da sandık  başına gidecek. Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde ise 4  Ağustos’ta yeniden seçim yapılacak.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.