Mersin Kent Haber -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

Toroslar’da ihtiyaç sahiplerine gıda yardım kolisi desteği

Toroslar’da ihtiyaç sahiplerine gıda yardım kolisi desteği
1 views
04 Mayıs 2021 - 17:27

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesince, pandemi sebebiyle uygulanan 17 günlük tam kapanma sürecinde ihtiyaç sahiplerine gıda desteğinde bulunmaya devam edileceği bildirildi.

Belediyeden yapılan izaha göre, içinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu koliler, ‘Gönül Bağı Projesi’ dahilinde oluşturulan erzak dağıtım birimi görevlileri tarafından ihtiyaç sahiplerine eriştiriliyor. Kazada belirlenen ihtiyaç sahibi yurttaşların yanı sıra belediyenin 444 41 33 numaralı ‘Gönül Bağı Destek Hattı’na gelen talepler de değerlendirilerek koordineli bir şekilde gıda desteği veriliyor. Erzak dağıtım birimi görevlileri, pandemi kaidelerine uygun şekilde kapı kapı dolaşarak ailelere gıda kolilerini dağıtıyor.

 

“Halkımıza hizmete gönülden bağlıyız”

 

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, tam kapanma sürecinde tüm olanaklarıyla yurttaşın yanında olacaklarını belirterek, “Önce sıhhat diyerek var gücümüzle hizmet ettiğimiz kazamızda üzerimize düşen sorumluluğun şuurundayız. Toroslar Belediyesi olarak her vakit olduğu gibi hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Global bir salgın olan korona virüsün, yalnızca insan sıhhatini değil toplumsal ve ekonomik düzeni de derinden etkilediğini kaydeden Yılmaz, “Pandemi nedeniyle kutlu Ramazan ayında 17 günlük tam kapanma dönemindeyiz. Bu süreçte hemşehrilerimizin bizlere ihtiyaçlarını ve taleplerini hızlı bir şekilde iletebilmeleri için ‘Gönül Bağı Projesi’ni hayata geçirdik ve 444 41 33 numaralı ‘Gönül Bağı Destek Hattı’nı kurduk. Belediye personelimizin görev aldığı destek birimlerimizden biri olan erzak dağıtım birimimiz, ihtiyaç sahiplerine gıda kolilerimizin dağıtımını koordineli bir şekilde gerçekleştiriyor. Biz, beraber güçlüyüz. Bu zor günleri dayanışmayla atlatacağız. Allah hanelerimizden bereketi, sıhhat, huzur ve mutluluğu eksik etmesin” dedi.

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.