Mersin Kent Haber  -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

okul bahçesindeki kümeste öğrencilere hayvan sevgisi aşılanıyor

okul bahçesindeki kümeste öğrencilere hayvan sevgisi aşılanıyor
32 views
23 Ekim 2019 - 16:47

MERSİN Okul bahçesindeki kümeste talebelere hayvan sevgisi aşılanıyor

Okul bahçesindeki kümeste talebelere hayvan sevgisi aşılanıyor

Mersin’in Tarsus kazasında Sadık Eliyeşil İlköğretim Okulu idaresi, çocuklarda hayvan sevgisinin geliştirilmesi için bahçede kümes kurdu. Tenefüslerde kümese koşan talebeler, içerisinde yer alan tavuk, horoz ve kuşları görmek için birbirleriyle yarıştı.

Tarsus’ta Sadık Eliyeşil İlköğretim Okulu Müdürü Ahmet Karagöz ve Okul Aile Savunma Birliği Başkanı Levent Özsu tarafından okul bahçesinde kümes heyetti. Kümeste evcil hayvanlardan oluşan tavuk, tavşan, güvercin ve ördek gibi sevimli hayvanlar, talebelerin alaka odağı oldu. Talebelere hayvan sevgisinin geliştirilmesi için hayata geçirilen proje, talebe velileri tarafından da alakayla karşılandı. Okul etrafındaki apartmanlarda yaşayan talebelerin kedi ve köpeğin dışında çok fazla hayvan göremediğini belirten Müdür Karagöz, Talebelerimiz daimi apartmanda kaldıkları için sokakta yalnızca kedi-köpek görüyorlar başka canlı hayvan görmüyorlar. Yumurta yiyorlar fakat kaynağı nedir bilmiyorlar. Biz bu projeyi hayvan sevgisini aşılamak emeliyle başlattık. Tavşanlar, tavuklar, horozlar ve bıldırcınlarımız var. Çocuklar çok benimsedi. Kendi yiyecekleri içtikleriyle besliyorlar. Sanki yemiyor, yediriyorlar. Bu bizi de çok etkiledi. Hayvanların sayısını arttırmayı tasarılıyoruz. Tavuklarımız yumurtladıklarında, çocuklarımız kümesin içine girip elleriyle yumurta toplayacak ve bunu da görmüş olacaklar. Biraz daha bu projeyi geliştireceğiz diye konuştu.

ÇOCUKLAR ÇOK MUTLU

Okul Aile Savunma Birliği Başkanı ve öğrenci velisi Levent Özsu ise, Okul müdürümüz bize bu projeyi gerçekleştirmek istediğini söyledi. Bizler de veliler olarak pozitif karşıladık. Çocuklarımız çok mesut oldular, yiyeceklerini paylaşıyorlar. Diğer velilerimizde çok mutlu, hayvan çeşitlerimizi arttırıp kümesimizi büyüteceğiz. Kimi veli arkadaşlarımız da kümese katkı koymak için hayvanlar getirmek istedi. Oldukça güzel bir tablo ortaya çıktı dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.