Mersin Kent Haber -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

MGC ile Ortadoğu Hastanesi arasında ‘sağlık protokolü’ imzalandı

MGC ile Ortadoğu Hastanesi arasında ‘sağlık protokolü’ imzalandı
0 views
04 Mayıs 2021 - 11:39

Mersin Basın mensupları Cemiyeti (MGC) ile Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi arasında, şehirdeki gazetecilere sıhhat indirimini öngören ‘sağlık protokolü’ imza attı.

Mersin Basın mensupları Cemiyeti (MGC) ile Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi arasında, şehirdeki gazetecilere sıhhat indirimini öngören ‘sıhhat protokolü’ imza attı. Protokolle basın mensupları, hastanedeki kontrol ve rehabilitasyonlardan indirimli istifade edecek.

 

MGC Başkanı Kaya Tepe, Ortadoğu Hastanesi’nin şehrin en değerli sağlık kuruluşlarından biri olduğunu belirterek, “Bilhassa son zamanda yaptığı yatırımlar şehrimiz ismine gurur verici. Bu dönemde sıhhat çalışanları çok ehemmiyetli. Medya çalışanları olarak bu dönemde hep alanda görev aldık. Bu protokolün gerek olmadığı bir dönem yaşamak isteriz. Hayatın alelade akışında bunlar oluyor. Fakat bu dönemlerin yaşandığı vakitte da bir arkadaş elinin bize el uzatmasını isteriz. Ortadoğu Hastanesi bu vaziyetlerde bize bir arkadaş elini uzatacaktır. Protokole gerek olmadan zati bize destek sunuyordu. Protokolle resmileştirmiş olduk. Hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Idare Heyeti Daha önceki Başkanı Engin Şahin, tüm insanlığın çok ağır bir salgınla karşı karşıya olduğunu anımsadarak, “Burada değerli gazeteciler ve aile azaları ile yakınlarına yardımcı olmaktan son derece mutluyuz. Söz ettiğiniz gibi iç içe bir aileyiz zaten. Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi bu şehrin hastanesi. 220 yatakla, onkoloji ve kardiyoloji bölümüyle hizmet veren başarılı bir hastaneyiz. Pandemi döneminde de yurttaşlarımıza şart olan hizmeti sunduk ve sunmaya devam edeceğiz. Cemiyet azalarına zaten destek veriyorduk, bunu resmiyete döktüğümüz için son derece mutluyuz” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların hemen peşinden sıhhat protokolü imza attı.

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.