Mersin Kent Haber -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

Mezitli belediyesi sokakları dezenfekte ediyor

Mezitli belediyesi sokakları dezenfekte ediyor
0 views
04 Mayıs 2021 - 20:32

Mersin’in merkez ilçesi Mezitli Belediyesince, tam kapanma hasebiyle sokakların boş olmasından da yararlanılarak dezenfekte işlemlerinin yoğunlaştırıldığı bildirildi.

Belediyeden yapılan izaha göre, kazada bulunan tüm cadde ve sokaklar ilaçlı sularla yıkanarak arındırıldı. Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri tarafından yurttaşların yoğun olarak kullandığı durak, bankamatikler ve merkezlerde ilaçlama yapıldı. Bilhassa sıhhat alanında hizmet veren müessese ve eczanelerin bulunduğu etraf de temizlenerek dezenfekte edildi.

 

24 saat ara vermeden olarak tüm şehiri baştan aşağı virüsün olası tesirlerinden arındırmak için çalıştıklarını söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Halkımıza temiz ve sıhhatli bir şehir sunmak ismine çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda bilhassa 24 saat aralıksız özveriyle çalışarak mücadele veren ekiplerimize teşekkür etmek istiyorum. İnsanların sokağa dahi çıkmaya çekindiği böylesi kritik ve tehlikeli bir süreçte, insanüstü bir gayret ile çalışmaya devam ediyorlar. Biz de çalışmalarını sıhhatli bir şekilde sürdürebilmeleri ismine tüm önlemlerimiz aldık. Hiçbir yurttaşımızı ve hiçbir çalışanımızı bu amansız salgına teslim etmeyeceğiz” diye konuştu.

 

18 günlük sokağa çıkma müddetince de kentin boş olmasını fırsat bilerek ekiplerin topyekun bir temizlik yaptığını kaydeden Tarhan, “Ekiplerimiz, yalnızca ana arterlerde değil tüm ara sokaklara da girerek baştan aşağıya dezenfekten işlemi yaptı. Bunun dışında yurttaşlarımızın yoğun kullandığı sağlık müesseseleri, eczaneler, bankamatikler, otobüs durakları ilaçlanarak mikroplardan arındırıldı. Sahillerimizde temizlik ve bakım yapıldı. Korona virüsün kentimizde tesirli olamaması için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.