Mersin Kent Haber -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

Mersin’den Elazığ Depremine Arama Kurtarma Ekibi Desteği

Mersin’den Elazığ Depremine Arama Kurtarma Ekibi Desteği
50 views
24 Ocak 2020 - 21:43

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Elazığ’ın Sivrice İlçesi’nde meydana gelen ve can kayıplarının da yaşandığı depremin en az hasarla atlatılması için bölgeye yardım eli uzatıyor.

Elazığ’daki depremin ardından bir çok ilden gönderilen arama kurtarma ekiplerine mersin de katıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin açıklaması şu şekildedir.

“Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in talimatıyla arama-kurtarma çalışmaları için 3 araç, 2 arama-kurtarma köpeği ve gerekli ekipmanlarla 11 kişiden oluşan ekip, bölgeye ulaşmak için yola çıktı. 1’i müdür, 1’i amir ve 9 personelden oluşan ekip, depremin hasarlarını en aza indirmek için Elazığ’a hareket etti. Büyükşehir Belediyesi, ayrıca bölgedeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere yardım kolileri hazırladı.

Elazığ’da gece saat 20:55’te meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin verileri, Kandilli Rasathanesi tarafından 6.5 olarak güncellendi. Saat 21:08’de 5.4, 21:17’de ise 5.1 şiddetinde artçı sarsıntılar meydana geldi. Depremde can kayıplarının da olduğu bildirildi.  ” diye belirtildi.

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.