Mersin Kent Haber -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

Mersin Valiliğinden Açıklama Geldi: Okullar Tatil Edildi

Mersin Valiliğinden Açıklama Geldi: Okullar Tatil Edildi
568 views
07 Ocak 2020 - 6:33

Mersin Valiliğinden yapılan Açıklamaya göre okullar 1 gün yani 07.01.2020 salı günü okullar Tatil edildi.

işte Okulların Tatil olduğu bölgeler şöyle;

GÜLNAR’DA OKULLAR TATİL

Bu arada Gülnar ilçesinde 07 Ocak 2020 Salı günü taşımalı eğitimin yapıldığı okullar da eğitime bir gün ara verildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli, hamileler, şehit yakınları, gaziler ve süt izni kapsamında olanların da salı günü idari izinli sayılacak.

ÇAMLIYAYLA’DA KAR TATİLİ

Mersin’e bağlı Çamlıyayla ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Kaymakam Resul Yıldırım tarafından yapılan açıklamada, ilçede etkili olan kar yağışı nedeniyle olası olumsuzlukların önüne geçebilmek amacıyla eğitime salı gün ara verildiği belirtildi.

ERDEMLİ’DE 4 MAHALLEDE EĞİTİME BİR GÜN ARA VERİLDİ

Erdemli Kaymakamı Avni Kula tarafından da yapılan açıklamada ilçenin yüksek kesimlerinde bulunan ve yoğun kar yağışından etkilenen Güzeloluk, Karayakup, Sorgun ve Sarıkaya mahallelerinde taşımalı eğitim ile Erdemli Sağlık Lisesi’nde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitimin Salı günü tatil edildiği belirtildi.

Geceden gelen son görüntüler

Belediyenin iş makineleri yetersiz kalmakta.

Gece Boyunca Vatan caddesi otaban giriş çıkışları yedikardeşler istikametin Kuyuluk sapağı ve ve vatan caddesi boydan boya kapalı olduğu ve gelen son bilgiler arasında yolun tekrar trafiğe açıldığı öğrenildi.

 

Kaynak :  milliyet

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.