Mersin Kent Haber -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

Mersin Tarsus’ta 1 Kadın Koronavirüs Nedeniyle Yaşamını yitirdi

Mersin Tarsus’ta 1 Kadın Koronavirüs Nedeniyle Yaşamını yitirdi
141 views
11 Nisan 2020 - 12:05

Edinilen bilgilere göre,  Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan S.G. (59) isimli kadın, 15 gün önce göz tedavisi için gittiği İstanbul’dan döndükten sonra rahatsızlandı. Şeker hastalığı bulunduğu öğrenilen kadın, yakınları tarafından sağlık kuruluşuna götürdü. Burada yapılan tetkikler ve görülen semptomlar nedeniyle yapılan Covid-19 testlerinin Pozitif çıkması üzerine Tarsus Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Ancak, şeker hastalığı ve diğer bazı hastalıklarının da bulunduğu öğrenilen ve bir süredir yoğun bakımda tedavisi devam eden kadının, bugün hayatını kaybettiği öğrenildi.

Covid-19 testleri pozitif çıkması üzerine tedavi altına alınan, devam eden tedavi sırasında hayatını kaybeden S.G. isimli 59 yaşındaki kadın, özel donanımlı ekipler tarafından Tarsus’ta bugün toprağa verildi.

EŞİ DE POZİTİF ÇIKTI

Yüksek ateş ve diğer semptomların görüldüğü, sağlık kuruluşuna başvurulduktan sonra yapılan testlerin sonucunun ise pozitif çıktığı kadının, eşi A.G’ye de test uygulandı.

Yapılan testte sonucun pozitif çıkmasıyla eşi A.G’de sağlık kuruluşunda tedavi atına alındığı ve tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

MERSİN VAKA SAYISI ve ÖLÜM SAYISI REHAVET Mİ YARATTI?

Önceki gün bazı kaynaklarca yayılan “Mersin en az vaka ve ölüm sayısına sahip büyükşehir” haberlerinin ardından bugün birçok cadde ve sokak adeta yaşanan kalabalığın, çıkan haberlerin rehavet mi yarattığı sorularını akıllara getirdi.

Resmi olmayan verilere göre ise, Tarsus’ta S.G. isimli kadının ölümüyle Mersin’de Covid-19 (Koronavirüs)’ten ölen sayısı 2’ye yükselmiş oldu. Mersin’de korona virüs nedeniyle tedavi gören 30 kişinin olduğu belirtiliyor.

Kaynak: tarsushaber.com

kadıköy medyum

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.