Mersin Kent Haber -Mersin Yöresel Haber – Mersin Haber – Mersin Haberleri

Bozyazı kaymakamı sosyal destek ödemelerini evde yapılacağını söyledi

Bozyazı kaymakamı sosyal destek ödemelerini evde yapılacağını söyledi
0 views
04 Mayıs 2021 - 11:27

Bozyazı Kaymakamı Alp Eren Yılmaz, özürlü ve yaşlı aylıkları ve sosyal destek ödemelerinin 5-10 Mayıs tarihleri arsında yapılacağını belirterek, “PTT kart sahipleri ile banka hesabına aktarılacakların haricinde kalanların ödemeleri ise hanelerinde yapılacaktır” diye konuştu.

Kaymakam Yılmaz başkanlığında tam kapanma dönemi içerisinde engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemelerinin salgınla mücadele şartlarına uygun şekilde gerçekleştirilmesi için toplantı yapıldı. Bozyazı Kaymakamlığı makamında gerçekleştirilen toplantıya, Kaza Jandarma Komutanı Binbaşı Serhat Karakuş, Kaza Emniyet Müdür Vekili Mustafa Can Biricik, Kaza Yazı İşleri Müdürü Mehmet Baturay, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İmren Haysiyet ve PTT Müdürü Alaattin Köse katıldı.

 

Salgını en kısa müddette ve en az zararla atlatmak istediklerini belirten Kaymakam Yılmaz, “5-10 Mayıs tarihleri arasında engelli ve yaşlı aylıkları ile sosyal destek ödemeleri yapılacak. PTT kart sahipleri ile banka hesabına aktarılacakların haricinde kalanların ödemeleri ise hanelerinde yapılacaktır. Bu kapsamda para yardımı yapılacak hak sahibi yurttaşlarımızı salgından savunmak emeliyle ödeme hizmetini hanelerine götüreceğiz. Hedefimiz bu salgını en kısa müddette ve en az zararla atlatmak” ifadelerini kullandı.

 

“Tek isteğimiz zaruri olmadıkça dışarı çıkmayın”

 

Ödemelerin hak sahibi yurttaşlara, PTT, Kolluk Kuvvetleri ile Çarşı ve Semt Bekçilerinden oluşturulan ekipler tarafından ikamet adreslerinde yapılacağını belirten Yılmaz, “Yurttaşlarımızdan tek isteğimiz tam kapanma sürecinde zorunlu olmadıkça hanelerinden çıkmamaları, önlem ve kuralara kesinlikle uymalarıdır. Bilinmelidir ki bu salgın hastalıkla mücadelede başarıya erişmemiz, tekrar sıhhatli günlerde bir birimize karışmamız bizlere bağlı. Hep beraber mücadele, ferdi olarak da üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek. Ülkemiz için, milletimiz için ve kendimiz için mutlaka alınan önlemlere, kaidelere uyalım. Allahın izniyle bir dahaki bayramları sıhhatli bayram tadında kutlarız” dedi.

Mersin Kent haber Sitesinde Yer Alan Haberler Kaynak Gösterilip Paylaşılabilir.